Dzień Przedszkolaka

19 września 2020

 • „Wszyscy swoje święto mają
  Tańczą, skaczą i śpiewają
  Przedszkolaki przykład dają
  I też swoje święto mają”


  20 września – to dzień ważny dla wszystkich przedszkolaków w całej Polsce, gdyż w 2013 r. Sejm przyjął uchwałę ustanawiającą ten dzień Ogólnopolskim Dniem Przedszkolaka.
  Święto to zostało ustanowione by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci i ma przyczynić się do popularyzacji wychowania przedszkolnego.

  Świętowanie w naszym przedszkolu rozpoczęliśmy w dniu 18 września 2020 r. (tj. piątek).
  Już od samego rana panowała wesoła i radosna atmosfera. Panie złożyły przedszkolakom najlepsze życzenia z okazji ich święta.
  Zabawom nie było końca. Było wesoło i kolorowo. Największą radość sprawiły zabawy z chustą animacyjną.
  Dzieci śpiewały ulubione piosenki i brały udział w różnych konkursach, zabawach i rozwiązywały zagadki.
  Za wspaniały udział otrzymały odznaki upamiętniające Dzień Przedszkolaka. Dzieci odśpiewały Hymn Przedszkolaka, a następnie świetnie bawiły się
  w tańcach integracyjnych przy muzyce.
  Po zabawach każda grupa udała się na spacer z kolorowymi balonami, aby wszyscy w środowisku wiedzieli, że My mamy swoje święto.

  Impreza udała się znakomicie. Przyniosła ogromną radość i niezapomniane wrażenia. Z przedszkola każde dziecko wyszło niosąc
  w dłoni kolorowy balonik, a na twarzy uśmiech wynikający z radości BYCIA PRZEDSZKOLAKIEM.

Procedura funkcjonowania Publicznego Przedszkola w Czarnej w czasie epidemii COVID- 19 opracowana na podstawie wytycznych GIS i aktualnych przepisów prawa„POWITANIE JESIENI”