POWITANIE WIOSNY

4 maja 2023

 

 • POWITANIE WIOSNY

  „Czym powitać Cię wiosenko, gdy zielona wracasz znów,
  chyba tańcem i piosenką, bo to milsze jest od słów”

  22 marca 2023 roku przedszkolaki zebrały się razem, aby wspólnie świętować „Powitanie Wiosny”. Jedna z przedszkolnych sal zamieniła się w wielką barwną łąkę, pełną kwiatów, ptaków i owadów. W tym dniu w strojach obowiązywały wiosenne barwy, a przede wszystkim kolor zielony.

       Dzieci piosenkami, zabawami, konkursami, zagadkami oraz wspólnym tańcem przywitały najpiękniejszą porę roku – Wiosnę. Nie zapomniały przy tym o uroczystym pożegnaniu zimy, której symbolem jest kukła Marzanny, bogini zła i srogiej zimy. Wszyscy bawili się wspólnie z wykonaną kukłą Marzanny i śpiewali piosenki na pożegnanie zimy. Chociaż zima nie chce ustąpić, to i tak musi odejść, bo takim prawem rządzi przyroda i kolejna pora roku musi nadejść. Żeby przyspieszyć nadejście wiosny, dzieci wywiozły Marzannę na taczce do sali obok, gdzie pożegnano ją żartobliwymi słowami piosenki o czekającym ją losie: „Marzanno, Marzanno, Ty zimowa panno, Ciebie pożegnamy, wiosnę powitamy!” oznajmiły, że już najwyższy czas pożegnać zimę.

       Grupa najmłodsza zaprezentowała taniec, pt: „Z Wiosną”. Na zakończenie dzieci otrzymały ciasteczka w kształcie wiosennych kwiatów, a później wszyscy udaliśmy się na wiosenny spacer w poszukiwaniu oznak wiosny.

       Mamy nadzieję, że upragniona wiosna na dobre pozostanie z nami, zazieleni łąki, drzewa i trawy oraz pozwoli rozkwitnąć kwiatom!

Wyniki konkursu plastycznego „Żyj zdrowo”GMINNY KONKURS PIOSENKI „WIOSENNE NUTKI”