Musical "Dzwonnik z Notre Dame"

5 maja 2023

 

  • Musical “Dzwonnik z Notre Dame”

       Dnia 18 kwietnia 2023r. dzieci z naszego przedszkola wybrały się do Domu Kultury Mors w Dębicy na musical pt. „Dzwonnik z Notre Dame”.  Spektakl wystawiany był przez Teatr Muzyczny Forte z Wrocławia.

     „Dzwonnik z Notre Dame” to piękna opowieść o garbatym Quasimodo, który pokonuje swój lęk przed otoczeniem, przełamując barierę samotności  i odrzucenia. To jednocześnie historia o miłości, tęsknocie i możliwości odwrócenia złego losu. Przygody głównego bohatera Quasimodo, opowiada  w zabawny sposób dowcipny Garguś zdobiący katedrę Notre Dame. Jest on również jedynym przyjacielem głównego bohatera, który w humorystyczny sposób komentuje jego zachowanie. Mimo to od samego początku wspiera Quasimodo w jego poczynaniach. Ten fascynujący ponadczasowy musical,        w którym nie zabrakło wspaniałych piosenek z przepiękną, poruszającą do łez muzyką oraz grą świateł, wprowadził nas w tą wyjątkową i wzruszającą opowieść.

       Wiele momentów zachęcało widza do wspólnej zabawy i angażowało młodych widzów w tok nieprzewidzianych wydarzeń na scenie. Fabuła z kolei skłania do przemyśleń i refleksji, że innych powinniśmy cenić i kochać za to, co mają w głębi duszy i w sercu, nie wytykać inności, nie wydawać sądów po tym, jak ktoś wygląda lub jak się ubiera.

     

GMINNY KONKURS PIOSENKI „WIOSENNE NUTKI”Czekoladowe warsztaty