Wizyta Strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Czarnej

30 maja 2022

 • Wizyta Strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Czarnej

  W dniu 20 maja przedszkolacy z wielką radością powitały wyjątkowych gości, strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Czarnej.

  Podczas spotkania dzieci dowiedziały że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale również są wzywani do wypadków samochodowych, ratują zwierzęta, pomagają przy powodzi. Strażacy zademonstrowali również elementy ratownictwa medycznego, w którym uczestniczyły dzieci.

  Jak zawsze największe zainteresowanie wzbudził wielki, czerwony wóz strażacki, do którego każde dziecko mogło wejść. Dzieci z bliska miały możliwość podziwiać wyposażenie, jakim dysponują podczas swojej ciężkiej i odpowiedzialnej pracy strażacy. Przedszkolaki wykazały ogromne zainteresowanie spotkaniem, podczas którego nabyły cenną wiedzę. Duża część przedszkolaków, szczególnie chłopcy, postanowili w przyszłości zostać strażakiem.

  Dzięki takim spotkaniom dzieci: poznają ciężką i odpowiedzialną pracę strażaka, wiedzą jak dbać o własne i innych bezpieczeństwo, szanują trudną pracę strażaka, kształtują odpowiednie zachowania w trudnych sytuacjach, zaznajamiają się z sytuacjami, w których powinny korzystać z numerów alarmowych.

  Serdecznie dziękujemy druhom za przybycie i poświęcony czas!

Dzień Mamy i TatyPiknik Rodzinny

Privacy Preference Center

Necessary

Advertising

Analytics

Other