11 listopad "Szkoła do hymnu"

17 listopada 2023
 • 11 listopada to jedna z najważniejszych dat w historii naszej Ojczyzny. Po wieloletniej niewoli Polska odzyskała niepodległość.

  Powiewa flaga biało-czerwona,
  na wietrze roztańczona,
  niosą ją polskie dzieci,
  a orzeł nad nimi leci…

       W przedszkolu od najmłodszych lat uczymy dzieci patriotyzmu, przywiązania do swojej Ojczyzny, do ziemi rodzinnej, wpajamy również dzieciom szacunek dla polskich symboli. Dlatego też 10 listopada w naszej placówce, odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Wszyscy nasi wychowankowie, aby oddać powagę sytuacji, tego ważnego dnia ubrali się odświętnie i uroczyście. Na ich piersi widniały kotyliony w barwach narodowych.

       Podczas występu dzieci recytowały wiersze patriotyczne, śpiewały piosenki. Dumnie przyjmując właściwą postawę „na baczność” odśpiewały  hymn Polski „Mazurek Dąbrowskiego”. Nie zabrakło tańca i zabawy przy piosence „Jestem Polką i Polakiem”.

      
       Dzień Niepodległości był bardzo radosnym dniem w naszym przedszkolu i mamy nadzieję, że zapadnie on na długo w pamięci naszych „Małych Polaków”.

       Po zakończonej uroczystości przedszkolaki udały się do swoich sal, gdzie wykonały nasze symbole narodowe, 5- latki godło, a dzieci młodsze flagi. 

Pasowanie na PrzedszkolakaPRZEDSZKOLAKI Z WIZYTĄ NA CMENTARZU