Zdalne nauczanie "Biedronki" 01.04.2020

1 kwietnia 2020

 • Zadania do wykonania w dniu 1. kwietnia 2020 r.

  Dzień dobry ! ???? Bardzo serdecznie witam rodziców i moje wspaniałe dzieciaczki z grupy Biedroneczki. Jak się macie kochani?

  Dziś 1 kwietnia. PRIMA APRILIS !!! To bardzo wesoły dzień. Jeśli nie wiecie co to oznacza tooo UWAGA…..

  Dziś zadanie dla rodziców. Mamo? Tato? Wyjaśnij swojemu dziecku co to za określenie i opowiedz jak Ty wspominasz swój prima aprilisowy dzień gdy byłeś/aś jeszcze dzieckiem. A teraz popracuj chwileczkę z mamusią, tatusiem, a może babcia się z tobą pobawi , poczyta?

  1. ZABAWA Z MAMĄ, TATĄ – „ ene, due, rabe

  Dziecko z drugą osobą siada naprzeciwko siebie i zaczynamy wyliczankę: Ene, due, rabe, połknął bociek żabę. Żaba – Tadeusza, w brzuchu mu się rusza. Na kogo wypadło ten wydaje dźwięk kojarzący się z wiosną. Np. kum, kum – 2 osoba odpowiada żaba, kle, kle – bocian, kap, kap – wiosenny deszczyk, ku, ku – kukułka, itp.

  2. EKSPERYMENT PLASTYCZNY – Kolory wiosny. Potrzebne będą farby, biała kartka, worek foliowy, pędzel. UWAGA!!! Dzieci uwielbiają pędzle – zróbcie to !!!

  Mieszając pędzlem łączymy kolory:
  żółty z niebieskim = zielony ( listki wiosenne)
  żółty z czerwonym= pomarańczowy ( owoc pomarańczy)
  czerwień z niebieskim = fiolet ( krokusy)
  ( utrwalamy kolory podstawowe i pochodne)

  3. A teraz proponuję naszą ulubioną zabawę „ A…ram, sam, samm!!! Mama ci znajdzie na youtube na pewno. A ty jej pokaż jak bawiliśmy się w przedszkolu pamiętasz?

  3. Teraz będzie zabawa w kuchni. Ustaw na stole 3 kubki. Wyjmij z szuflady 3 małe łyżeczki-(stokrotki) i połóż na stole, wyjmij 4 kredki (bazie) i 6 dużych łyżek (krokusy). Do każdego kubka powkładaj stokrotki, bazie, krokusy. Policz, porównaj, wyklaszcz sylaby w nazwach kwiatów: np. kro- ku – sy

  4. Uwaga dla wytrwałych!!! Ostatnie zadanie. Wykonaj zadanie w Karcie Pracy cz. 2 str. 27.

  Jeżeli zrobisz to chętnie, starannie i dokładnie, mama narysuje Ci piękne czerwone serduszko z koroną. Jak wrócimy do przedszkola pani Renia zobaczy i da nagrodę.

  I tyle na dzisiaj…. Jeżeli wykonaliście te wszystkie zadania jestem z Was dumna….. i rodzicom też gratuluję osiągniętych celów.

  DAMY RADĘ W TYM CIĘŻKIM I TRUDNYM CZASIE POZDRAWIAM p. Renia C. TRZYMAJMY SIĘ ZDROWO

Zdalne nauczanie 5-latki 01.04.2020Zdalne nauczanie 5-latki 02.04.2020