Świętujemy Powitanie Jesieni i Dzień Przedszkolaka

26 września 2019
 • ” Dzisiaj od rana
  jesień czarowała
  w parku i w lesie
  dary rozdawała…

  Jesień, jesień, jesień
  z wiatrem zatańczyła,
  liście złote i brązowe
  wszędzie rozrzuciła…..”

  O tym, że jesień jest jedną z najpiękniejszą pór roku ze względu na swoje bogactwo barw wiedzą duzi i mali. Teraz, gdy dzieci zaadoptowały się do przedszkolnej rzeczywistości nastał czas uroczystego powitania nowej pory roku. Przedszkolaki od kilku dni przygotowywały się do tej uroczystości ; obserwowały pogodę za oknem, zmiany zachodzące w przyrodzie, zbierały liście, żołędzie, kasztany, gromadziły warzywa, owoce, z których powstały piękne jesienne kąciki przyrody.

  W końcu do nas przyszła – piękna, w kolorowej sukni, kapeluszu na głowie i koszami w rękach. Dzieci wraz z Panią Jesienią zatańczyły jesienny taniec, potem z uśmiechem i odwagą recytowały wierszyki , śpiewały piosenki, a dobry nastrój wyrażały okrzykiem: ” Choć nastaje czas jesieni, dobrych humorów nikt nam nie zmieni!!”

  Nie odbyło się też bez zagadek, konkurów z zaczarowanymi pudełkami, oraz tańca jesiennego walczyka z listkami. Pani Jesień zaprosiła również panie nauczycielki do ” owocowego konkursu” , który polegał na obraniu jabłka tak, aby powstała jak najdłuższa skórka. Przedszkolaki dopingowały swoim paniom i nagradzały gromkimi brawami.

  Impreza połączona była z drugą uroczystością ” Dzień Przedszkolaka”. Dzieci przypomniały sobie swoje prawa oraz zdały test dobrego zachowania.
  Wszyscy otrzymali medaliony i kolorowe baloniki. Na koniec odśpiewały Hymn Przedszkolaka. Pani Jesień wszystkie dzieci poczęstowała pysznymi owocami.

  Mamy nadzieję, że tak miło powitana jesień nie będzie smutna, nudna i zimna, ale przepiękna, barwna, ciepła i bogata w jesienne skarby.

  Powitanie Jesieni i Dzień Przedszkolaka na zdjęciach
“Przerwany marsz”KONKURS
Najnowsze posty
Archiwum wiadomości