Spotkanie z weterynarzem

16 lutego 2020

  • Spotkanie z weterynarzem

    W ramach realizacji innowacji pedagogicznej “Mały Przedszkolak poznaje zawody” w środę 12.02.2020 r. nasze przedszkole odwiedził weterynarz z Lecznicy zwierząt w Czarnej.

    Celem spotkania było poznanie pracy weterynarza oraz zdobycie wiedzy na temat dbania i pielęgnowania zwierząt domowych, a także kształtowania postaw humanitarnych w staosunku do nich. Przedszkolaki zostały uświadomione, że zwierzęta domowe to też istoty, które potrzebują dużo ciepła i miłości ze strony swoich właścicieli.

    Przedszkolaki bardzo chętnie dzieliły się swoimi spostrzeżeniami dotyczącymi zwierząt, które posiadają w domu. Potem weterynarz wyjaśnił, co należy robić, kiedy domowe czworonogi czują się źle. Dzieci dowiedziały się także o konieczności przestrzegania higieny po każdej zabawie z pupilem.

    Potem przedszkolaki oglądały na projektorze zdjęcia zwierząt żyjących w Afryce i film o rafie koralowej wykonany przez naszego gościa. Panu Laryszowi serdecznie dziękujemy za poświęcony nam czas i przekazanie cennej wiedzy naszym podopiecznym.

Spotkanie z informatykiemBal karnawałowy