Spotkanie z Cukiernikiem

16 października 2019
  • Spotkanie z cukiernikiem

    We wtorek 15 października 2019 r. przedszkolaki z wszystkich grup uczestniczyły w warsztatach cukierniczych zorganizowanych w naszej placówce. Mali cukiernicy wyposażeni w kolorowe fartuszki i niezbędne akcesoria cukiernicze, pod czujnym okiem prowadzącej warsztaty pani Agnieszki Lis, która jest kierownikiem piekarni GS „Samopomoc Chłopska” w Czarnej, brały udział w przygotowaniu ciasta na chleb, bułeczek, samodzielnie formowały rogaliki, napełniały kremem kruche babeczki, dekorowały je posypką lub galaretką. Dzieci poznały cały etap powstawania chleba, ciastek.

    Mali przedszkolacy wykazali się nie tylko zaangażowaniem podczas pracy, ale także zdolnościami cukierniczymi jak i apetytem podczas konsumpcji swoich wyrobów. Rogalikami własnoręcznie zrobionymi częstowali swoich rodziców w domu.

    Warsztaty zostały zorganizowane w ramach prowadzonej w tym roku szkolnym innowacji pedagogicznej „Poznajemy zawody”. W Miesiącu październiku dzieci poznawały pracę cukiernika, odbyły również wycieczkę na stoisko cukiernicze i oglądały wybory ciastkarskie.

    Spotkanie z cukiernikiem na zdjęciach
Propagowanie idei wolontariatuKlub Małego Wolontariusza zachęca: >