JESTEŚMY Z WAMI NIEBIESKIMI MOTYLAMI!

3 sierpnia 2021

 • Dziękujemy Zespołowi Szkolno- Przedszkolnemu w Przyborowie za nominację.
  Z radością przystąpiliśmy do akcji na rzecz osób z autyzmem w ramach akcji #chellengeniebieskiemotyle 2021.

  Do wykonania zadania nominujemy :
  * Oddział Przedszkolny przy Publicznej Szkole Podstawowej w Żdżarach.
  * Oddział Przedszkolny przy Publicznej Szkole Podstawowej w Starej Jastrząbce


  Zapraszamy wyżej wymienionych do uczestnictwa w wyzwaniu zainicjowanym przez Ośrodek Szkolno – Wychowaczy im. Jana Pawła II w Jarosławiu.

  Celem akcji jest poszerzenie świadomości na temat autyzmu i przekazanie iskierki przyjaźni osobom z autyzmem i ich rodzinom.
  Jak przekazać taką niebieską iskierkę przyjaźni? To bardzo proste. Wystarczy:
  1. Ubrać się na niebiesko. 2. Wykonać pracę plastyczną np. odbić niebieskie ręce w kształcie motyla lub serca albo wykonać dowolną aktywność wg. własnej inwencji twórczej np. „taniec motyla”. 3. Zrobić zdjęcie lub nagrać film z tworzenia pracy i wstawić na swój profil na Facebook lub stronę internetową oraz przesłać na adres motyle2021@soswjaroslaw.onmicrosoft.com Ważne, aby na zdjęciu lub filmie ujęte były pozdrowienia: JESTEŚMY Z WAMI NIEBIESKIMI MOTYLAMI! (nagrane lub napisane). 4. Nominować kolejne dwa przedszkola, oddziały przedszkolne i powiadomić je o tym. 5. Każda osoba włączająca się do akcji #chellengeniebieskiemotyle2021 do publikowanego zdjęcia lub filmu dołącza skopiowany tekst, podając nominowane przez siebie osoby/placówki. 6. Na wykonanie zadania każdy Nominowany otrzymuje 48 godzin. Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia.

  Akcja „Jesteśmy z Wami niebieskimi motylami”!  Nasza placówka przyjęła zaproszenie i przyłączyła się do akcji „Jesteśmy z Wami niebieskimi motylami”.
  Celem tej akcji było poszerzenie wiedzy i świadomości na temat autyzmu i przekazanie iskierki przyjaźni osobom z autyzmem i ich rodzinom .Jako placówka oświatowo-wychowawcza jesteśmy solidarni z osobami z autyzmem i przekazaliśmy niebieską iskierkę wykonując trzy symboliczne zadania:
  1) wykonaliśmy dekorację tematyczną „Jesteśmy z Wami niebieskimi motylami” 2) ubraliśmy się na niebiesko 3) napisaliśmy o akcji na naszej stronie placówki 4) doglądnęliśmy film edukacyjny dla dzieci o artyzmie, przybliżający dzieciom w/ w zagadnienie. Niech iskierka nie gaśnie w naszych sercach!

Adaptacja dziecka w grupie przedszkolnej – rady dla rodzicówOgólnopolski Dzień Przedszkolaka