Gry planszowe w przedszkolu- edukacja poprzez zabawę!

12 czerwca 2019
  • Gry planszowe, wcześniej zapomniane teraz wracają w zupełnie nowej odsłonie. Są alternatywą do komputerów i telewizji, formą spędzania wolnego czasu- również z rodziną. Dlatego w naszym przedszkolu stały się one ważnym elementem edukacyjnym. Podczas wspólnego grania dzieci nawiązują relacje społeczne, uczą się współdziałania i przestrzegania określonych reguł oraz wyrażania emocji. 

    Gry planszowe rozwijają dziecięcą sprawność motoryczną, spostrzegawczość, refleks, orientację przestrzenną i pamięć, usprawniają mowę, rozwijają zasób słownictwa, wpływają na doskonalenie umiejętności matematycznych. 

    W tym roku szkolnym nauczycielki wykonały gry planszowe pt. “Wiem, co jem”, “Gdzie ukrył się ser, “Bieg po zdrowie”, związane z Rocznym Planem Pracy Przedszkola “Aktywnie czas spędzamy i o zdrowie swoje dbamy”. Dzieci chętnie grają dokonują wyboru poszczególnych gier oraz partnerów, a uczucie przegrania nie jest dla nich żadną porażką. Tak więc gry planszowe mogą być skuteczną pomocą dydaktyczną, a ich pięknym i głównym atutem jest walor społeczny- GRY PLANSZOWE ZBLIŻAJĄ LUDZI!

    Gry planszowe w przedszkolu- edukacja poprzez zabawę na zdjęciach:
Przedszkolny Dzień SportuWarsztaty plastyczne
Najnowsze posty
Archiwum wiadomości