Dzień Mamy i Dzień Taty

13 czerwca 2024
 • Dzień Mamy i Taty

  Dwa najpiękniejsze słowa świata
  We wszystkich językach to Mama i Tata.
  Wypowiadane przez wszystkich ludzi,
  Czy to są mali, czy to są duzi.
  Mamusia, mamunia, mamcia czasami,
  Tatuś, tatulek, tatko kochany.

   

  Mama i Tata to najprostsze słowa jakie dziecko może wypowiedzieć od momentu przyjścia na świat po dorosłość, pełne wiary, nadziei i miłości w których mieści się cały świat. Wszystkie dzieci z naszego przedszkola uroczyście obchodziły święto „Mamy i Taty”23.05.2024 r. Dzieci tego wyjątkowego dnia przygotowały specjalny pokaz artystyczny, pełen niesamowitych wrażeń i wspomnień. Choć przez chwilę poczuliśmy się w innej przestrzeni, jakby ktoś nas wszystkich zaczarował i za pomocą magicznej różdżki przeniósł w magiczny ogród.

  Przedszkolaki zabrały Rodziców w niesamowitą podróż, okraszoną pięknymi wierszami, kolorowymi strojami, muzyką i tańcem, wyrażając w ten sposób swoje uczucia przywiązania, miłość, szacunek i wdzięczność za trud wychowania.

  Podczas montażu słowno – muzycznego adresowanego do Rodziców na twarzach Mam i Tatusiów gościł uśmiech, a czasem wzruszenie. Po gromkich brawach były życzenia i prezenty. Przedszkolaki w podzięce podarowały rodzicom piękne kwiatowe koszyczki. Podczas ich wręczania całusom i uściskom nie było końca. Niezapomniane chwile na pamiątkę zostały uwiecznione na rodzinnych fotografiach.

  Wszystkim Mamom i Tatom życzymy zdrowia, uśmiechu i pociechy z tak wspaniałych dzieci.

   

Gminny Konkurs Recytatorski pt. „Zdrowie mam, gdy o siebie dbam”Dzień Dziecka w ogrodzie przedszkolnym