Spotkanie ze stomatologiem

6 marca 2023

 • Spotkanie ze stomatologiem

  W ramach realizacji rocznego planu pracy „Choć jestem jeszcze mały, dbam o zdrowie przez rok cały”
  w przedszkolu w dniu 01.03.2023 r. odbyło się spotkanie ze stomatologiem z panem Witoldem Ciepielą.

  Głównym celem spotkania było uświadomienie przedszkolakom konieczności dbania o higienę jamy ustnej oraz zmniejszenie obawy wśród dzieci przed wizytą w gabinecie stomatologicznym.

  Przedszkolaki z ogromnym zaciekawieniem wysłuchały pogadanki na temat właściwej higieny jamy ustnej. Dowiedziały się co to jest próchnica, dlaczego psują się zęby oraz jak należy prawidłowo je czyścić. Ogromną atrakcją były ćwiczenia praktyczne na eksponacie sztucznej szczęki. Początkowo dzieci przyglądały się czynnościom wykonywanym przez Pana Witolda, a następnie według jego wskazówek naśladowały szczotkowanie zębów. Pan dentysta przypomniał również dzieciom o potrzebie wizyt kontrolnych u stomatologa,
  a także o konieczności właściwego odżywiania się, spożywania warzyw, owoców i produktów mlecznych, które są zdrowe dla naszych zębów oraz unikania słodyczy, które powodują próchnicę.
  Później Pan dentysta przeczytał naszym przedszkolakom bajkę o smoku „Benio” i jego przygodach w gabinecie stomatologicznym.

  Były to niezwykłe warsztaty, które wzbogaciły wiedzę przedszkolaków na temat dbałości o piękny i zdrowy uśmiech. Na zakończenie dzieci podziękowały Panu dentyście za wizytę i wręczyły mu na pamiątkę dyplom z podziękowaniem.

  Serdecznie dziękujemy!

Dzień DinozauraZ WIZYTĄ W BIBLIOTECE

Privacy Preference Center

Necessary

Advertising

Analytics

Other