Andrzejki- magiczny dzień wróżb w przedszkolu z Pluszowym Misiem

29 listopada 2021

 • Andrzejki- magiczny dzień wróżb w przedszkolu z Pluszowym Misiem

  „ Święty Andrzej ci ukaże,
  co ci los przyniesie w darze.”

  Wigilia św. Andrzeja, czyli popularne andrzejki, od bardzo dawna są tradycyjnym dniem wróżb. Tego dnia chłopcy dziewczęta próbowali się dowiedzieć czegoś o swojej przyszłości i o tym, co je czeka w najbliższym czasie. My również chcieliśmy poznać uroki wróżb i właśnie z tego powodu, 23 listopada 2021r., wzięliśmy udział w zabawie andrzejkowej.

  Przychodząc tego dnia do przedszkola, każdy z nas przyniósł ze sobą dobry humor i mnóstwo energii .Nastrojowa muzyka i „czarodziejskie” dekoracje oraz pani Wróżka wprowadziły nas w świat magii. by poznać kolejne wróżby, tańczyć w rytm naszych ulubionych piosenek oraz wspólnie się bawić z kolegami. Poznaliśmy symbole andrzejek, a magiczna ,kolorowa kula i bańki mydlane zamieniły nasza salę w tajemniczą komnatę.

  Pod opieką naszych pań przelewaliśmy wosk przez dziurkę od klucza i staraliśmy się z jego kształtu odczytać, co jest nam pisane. Dzięki zabawie „ Wróżenie z czarodziejskiego kapelusza” dowiedzieliśmy się, kim zostaniemy jak będziemy dorośli – okazało się, że będą wśród nas dyrektorzy, nauczyciele, piosenkarze i aktorzy.

  Na naszą zabawę przybył również Pluszowy Miś, który 25 listopada będzie obchodził swoje urodziny. Miś chętnie z nami rozmawiał bawił się i tańczył. Przypomnieliśmy sobie jakie znamy misie z bajek.
  Po wspólnej zabawie czekał na nas słodki poczęstunek. Andrzejkowe spotkanie zachowało swój tajemniczy urok i magię.

  Bawiliśmy się naprawdę wyśmienicie. Mamy nadzieję, że tak wyśmienita zabawa andrzejkowa powtórzy się również w przyszłym roku i dostarczy nam tyle samo radości i uśmiechu.

Święto Niepodległości w naszym przedszkoluMikołajki 2021