-
11 listopada Święto Niepodległości
11 listopada 1918 roku był bardzo szczęśliwym dniem dla wszystkich Polaków. Właśnie tego dnia po wielu latach niewoli, Polska odzyskała niepodległość. Dlatego co roku 11 listopada obchodzimy nasze – Święto Niepodległości.
Kto ty jesteś?
– Polak mały…W naszym przedszkolu w dniu 7listopada obchodziliśmy Święto Niepodległości.
Z tej okazji wszystkie dzieci uroczyście świętowały ten wyjątkowy dla Nas – Polaków dzień. Dzieci tego dnia do przedszkola przyszły ubrane w odświętne stroje. Uroczystość rozpoczęła pani Dyrektor, która powitała wszystkie zebrane dzieci oraz personel przedszkola. Przedszkolaki z grupy ,,Słoneczka” wystąpiły z programem artystycznym. Podczas występu dzieci zatańczyły ,,Kujawiaka” recytowały wiersze patriotyczne, śpiewały piosenki. Dumnie przyjmując pozycję „na baczność ‘’ odśpiewały hymn Polski „Mazurek Dąbrowskiego”. Nie zabrakło piosenki „ Jestem Polką i Polakiem”. Głównym celem spotkania było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji oraz poznanie symboli narodowych naszego kraju.
Dzień Niepodległości stał się bardzo radosnym dniem w naszym przedszkolu i mamy nadzieję, że zapadnie on w pamięci naszych „Małych Polaków”. Dzięki udziałowi w tego typu uroczystościach przedszkolaki od najmłodszych lat uczą się patriotyzmu, kształtują pozytywne postawy i uczucia patriotyczne.

























