Dzień Pluszowego Misia

28 listopada 2022

 • Dzień Pluszowego Misia

  „Kto jest dzieci przyjacielem,
  mały miś.
  Kto tajemnic zna tak wiele,
  mały miś.

  Miś choć mały i nieśmiały
  wielkie serce w sobie ma.
  Pocieszyciel doskonały
  każdy misia swego ma.”

  W dniu 25.11.2022r. przedszkolaki z naszego przedszkola uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim “milutkim przyjacielem”. Można było zobaczyć misie małe, średnie, duże, brązowe, różowe, białe, niebieskie itd. Wszystkie były śliczne i wyjątkowe.

  W tym wesołym dniu na przedszkolaków czekało wiele atrakcji. Zostały zaproszone do wspólnej zabawy ze swoimi misiami, poznały historię ich święta, oglądały ilustracje misiów z bajek , na podstawie obrazków rozpoznawały misie żyjące w przyrodzie oraz dowiedziały się skąd bierze się miód. Dzieci bawiły się m. in. przy piosenkach: “Dwa malutkie misie”, “Jadą, jadą misie”, „ Mój miś”, „Pszczółki”, „Stary niedźwiedź”, brały udział w różnych zabawach konkursach, quizach, zgadywankach, wysłuchały ciekawostek o misiach.

  Dzień Pluszowego Misia w naszym przedszkolu był pełen uśmiechu i świetnej zabawy, a dzieci mogły pokazać swoich pluszowych przyjaciół swoim koleżankom i kolegom z grupy. Na koniec spotkania przedszkolaki zostały obdarowane „misiowymi” upominkami.

„Andrzejki”Wizyta strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Czarnej